Melike / Ahsen geçmişini hatırlamak için çabalar ve yatağında ona geçmişini hatırlatacak bir ize rastlar… 3. bölüm yayın saati: 20.00

Payitaht Abdülhamid son bölüm hangi gün: 10 Mart Cuma / 2017

Sultan Abdülhamid, Hiram’ın mesajlaşmasını çözmüştür. Hiram’ın kaçırılacağı saatte bir yemek daveti tertipler. Tüm Paşalar yemeğe davet edilmiştir. Sultan Abdülhamid saatini tam sekizde durdurur. Saatin akrebi haine dönmüştür… Bidar Kadın, Şehzade Abdülkadir’e serzenişte bulunur.

Dayısı Mehmed Paşa için bir şeyler yapması gerekiyordur. Abdülkadir kararlı bir şekilde, Sultan Abdülhamid’in yanına doğru gider. Fakat hiç beklemediği bir sürprizle karşılaşır. Theodor Herzl Siyonist Kongreyi toplamıştır. Kürsüye çıkıp Yahudi devletini nasıl kuracağını anlatacaktır. Artık Yahudilerin doğal lideri konumundadır. Fakat kürsüye çıkması için halletmesi gereken mühim bir sorun vardır. Sultan Abdülhamid’e, Mehmed Paşa ile ilgili önemli bir bilgi gelir. Bu işin içinde Almanya yer alıyordur.

Hünkarın bu mühim mesele ile ilgili tepkisi oldukça ilginç olacaktır… Ömer ve Yusuf Saraydan, Hünkarın hususi mührü ile mühürlenmiş bir sandık alır ve limana götürürler. Acaba sandıkta ne vardır? Sultan’ın suikast sırasında arabasının çarpması ile Saraya tedavi için getirilen ve hafızasını kaybetmiş olan Melike / Ahsen geçmişini hatırlamak için çabalar ve yatağında ona geçmişini hatırlatacak bir ize rastlar.

SON DAKİKA!!!  Ölene Kadar 9 Mart 2017 ATV 8. Bölüm Özeti